בים של עבודה ולימודים – יש זמן לאהבה?

בים של עבודה ולימודים  יש זמן לאהבה?

מי לא רוצה אהבה? באהבה יש – או לפחות, צריך להיות – מגע, תמיכה, ייעוץ, עשייה ביחד של דברים, תשוקה, פינוק, מתנות, טיולים, הפתעות וכייף-כייף-כייף. אלא מה? כל הנ"ל מצריך זמן. הרבה זמן. וזמן כידוע הוא מצרך נדיר ומבוקש. רובנו במירוץ נגד הזמן, רובנו לא מוצאים את עצמנו ב-24 השעות הנתונות, ורובנו לא מבינים איך הזמן נוזל כך בין האצבעות שלנו בלי שנוכל לעצור אותו, ולו לכמה דקות.

למצוא זוגיות
למצוא זוגיות

למה קשה למצוא זוגיות

כשלמשוואה נוספים לימודים ועבודה, ההתמודדות עם הזמן הנתון – 24 שעות שלא מספיקות לחצי מהדברים שאני מעוניינ/ת לעשות – היא התמודדות מטורפת. דוגמא לחיי סטודנטית באמצע שנות ה-20 שלה; 3 פעמים בשבוע לימודים, פעם בשבוע פר"ח, 4 פעמים בשבוע עבודה. פילאטיס בסטודיו שליד הבית, ניקיונות, קניות, קפיצה להורים אחת לשבוע, בילוי עם החברה הטובה הנמצאת במשבר, הליכה בים לשקט הנפשי. נוסיף לזה סידור גבות אצל אשת המקצוע המכאיבה, אפילציה במכון הקוסמטיקה, קפיצה לסבתא אחת לשבועיים, יחס לאח, החייל המשוחרר הנמצא במשבר סיימתי-את-הצבא-לאן-חיי-הולכים-כעת?, סידורי בירוקרטיה (ארנונה, מים, חשמל), דו"חות לעבודה והגשת עבודות אקדמאיות + למידה למבחנים. פה יש כאבי מחזור, שם תשוקה למתוקים, פה יש חצ'קון סורר ושם דיכאון מהחיים, פה יש חתונה-של-החברה-הכי-טובה ושם ימים שלמים במוסך כי המנוע הלך, אז בין כל הטירוף החודשי הזה, מתי יש זמן להכניס אהוב-לב לחיים העמוסים לעייפה? איך אפשר למצוא אהבה ככה?

שאלות חשובות למצוא אהבה

במלודרמת "אני נגד הזמן שטס לו", נכנסות 3 שאלות מהותיות-
1. עד כמה אני רוצה בן זוג אוהב בחיי, בתקופה זו?
2. עד כמה אני מוכנה להשקיע בשינוי הלו"ז ובהתנהלות אחרת?
3. על מה אני מוותרת בין שלל הדברים שאני עושה?

כמה חושב למצוא אהבה

בן זוג זה לא "לבוש וזרוק", בן זוג זה לא "איזה כייף, יש לי חבר, אני לא לבד", בן זוג זה לא "אקססוריז שנלווה לך". בן זוג דורש מחשבה, השקעה וזמן. הרבה זמן. בן זוג צריך שיחת נפש מעת לעת, עזרה בדילמות שלו, הליכה איתו לסבא האהוב שלו שבבית אבות, sms שיעזור לו להעביר את היום הארור, מתנה מושקעת ליום הולדת (שמצריכה תכנון, ארגון, כסף, וזמן. הרבה זמן) ופגישה מדי פעם עם אחותו ובעלה, כי אמא שלו אוהבת שהאחים נפגשים.

לסיכום הכתבה

וכן, אם רוצים להכניס אותו ואת משפחתו הנספחת לחיים העמוסים, מחייבים ומטורפים שלך, אז חייבים, אבל חייבים (!) לעשות סדר בבלגן, ויפה שעה אחת קודם. מתחילים מכתיבתה של טבלה מסודרת של הלו"ז השבועי (באיזה ימים ושעות אני עובדת, לומדת, בסידורים אישיים, מפגשים משפחתיים וכו'), שואלים את עצמנו כמה זמן לוקח כל דבר לעשות, מתי יש לי "חלונות ריקים" (אם בכלל), מה אני יכול/ה להוריד מהלו"ז ומה עושה לי טוב ואין מצב שירד מהסדר יום שלי? אחרי שאלת השאלות הלא פשוטות וכתיבת התשובות הכנות מתחיל מסע. מסע של שינוי הרגלים, מסע של משמעת עצמית והתמדה. ואם זה נשמע כמו מסע כומתה מענה, אז זה רק נשמע, מכיוון שברגע שאני שולט בזמן שלי, אני שולט בחיי ואז יש לי זמן לדברים החשובים באמת, וגם לאהבה.